Materiały wspierające
Poradniki dla osób cewnikujących się i ich bliskich, a także dla opiekunów, którzy cewnikują swoich podopiecznych.
Razem z ekspertami i specjalistami Telefonicznego Centrum Pacjenta tworzymy dedykowane Poradniki dla osób cewnikujących się i ich bliskich.
Materiały zawierają praktyczne wskazówki dotyczące wszelkich aspektów codziennego życia. Mogą też być pomocne w przypadku pojawiających się pytań czy wątpliwości.
Przewodnik w podróży
Podróżowanie może być bardzo przyjemne i satysfakcjonujące, kiedy przekonasz się, że z odrobiną przygotowania możesz robić to, co lubisz. W specjalnie przygotowanym przewodniku w zestawie z Certyfikatem Podróży znajdziesz kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc.
Jak utrzymać zdrowy pęcherz?
Porady zawarte w Poradniku mają na celu udzielenie odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące zakażeń układu moczowego i mogą pomóc zminimalizować ryzyko ich wystąpienia.
Dzienniczek cewnikowania
Prowadzenie dziennika może pomóc w lepszym kontrolowaniu funkcjonowania pęcherza moczowego. Jest świetnym sposobem na dokumentowanie nawyków przed udaniem się na wizytę do specjalisty w celu omówienia sposobów kontroli funkcjonowania pęcherza.
Poradnik dietetyczny dla osób cewnikujących się
Dążenie do pożywnej, zbilansowanej diety jest wskazane dla Twojego pęcherza i ogólnego dobrego samopoczucia. W tym poradniku znajdziesz kilka dobrych rad, jak praktykować zdrowe nawyki dotyczące picia i jedzenia.
Poradnik Intymność w życiu osób cewnikujących się
Problemy dotyczące życia seksualnego u osób chorujących na stwardnienie rozsiane i inne schorzenia powodujące konieczność cewnikowania dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn. O wszystkich objawach warto na bieżąco informować lekarza, a w razie potrzeby dodatkowo korzystać z pomocy seksuologa